Chcete se stát závodníkem, jenž zadržuje dech při čekání na startovní výstřel? Při pohledu na tratě Světového poháru z vás vychází jen samá uuuuf a ééééj? Tak přesně pro vás je tento příběh ...

Kamenité sekce, velké balvany, dropy, výjezdy plné kořenů, rozbahněné svahy a superrychlé pasáže... přírodní nebo umělé, rychlé a děsivé. Cross-country horská cyklistika je stále rychlejší a těžší! Už jen nestačí mít ty správné dovednosti; už musíte být extrémně univerzální a být mistrem v každičkém aspektu, který může hrát roli. Superior fandí každému jezdci, od dětí a černých koní, až po kategorii Masters a Elite.

Lidé ze Superioru vždycky zažívají takový ten „hurá“ pocit, když vidí, jak jezdci na kolech překonávají překážky. S úlevou vydechnou, když ustojí zdánlivě ošklivý pád, a nikdy, opravdu nikdy neřeknou „Zvládli bychom to lépe!“, protože nezvládli. Tito lidé si uvědomují, že jediné, co můžou zlepšit, jsou kola! A na to se rozhodli zaměřovat!

"Závodění znamená rychlost, a proto jsme nikdy nezpochybňovali to, co by mělo být naším hlavním cílem! Být rychlý však obnáší spoustu drobných prvků, které do sebe musí zapadnout. Chtěli jsme zajít co nejdál a vybavit naše kola těmi nejlepšími řešeními, která jsou dnes k dispozici. Právě proto jsme přepracovali naše geometrie, rámy i odpružení. A finální produkt? Kolo, které je dokonale připraveno na moderní XC tratě a stále rostoucí nároky na jezdce."

Vývojáři Superioru věděli, že nejlepší zpětná je od profesionálních jezdců a proto do svého týmu chtěli přinést novou krev. A právě to je důvod, proč do tohoto procesu byli přibráni lidé ze Superior XC Teamu. Jsou totiž bojovníky od přírody. A mají zkušenosti, které jsou potřeba... S jejich pomocí lze dosáhnout toho, že Superior jezdci budou ještě rychlejší.

Team
hmotnost

Vše je o hmotnosti ...

Superior karbonová vlákna prostě miluje. Karbon je odolný, houževnatý, tvarovatelný, snadno se s ním pracuje tak, aby nabídl vyváženost tuhosti a pružnosti a především... je lehoučký! Nové rámy jsou vyrobeny z CRB Pro High-Modulus karbonu, což jsou speciální karbonová vlákna, která pomáhají snižovat hmotnost rámu o 10 % a přesto dosahovat zvýšení boční tuhosti. Tato technologie vyžaduje zkušenosti a dovednosti. Výrobní procesy procházejí pečlivou kontrolou, jejíž součástí je ovlivňování způsobu splétání vláken a finální kvality. Umožnily tak vytvořit celoodpružený cross-country rám o hmotnosti 1717 gramů, který má předpoklady stát se králem závodních okruhů.

Moderní geometrie

Geometrie hodná roku 2020. Tak by se dal obrazně popsat rozdíl mezi novým rámem a jeho předchůdcem. Současné cross country nutí posouvat geometrie kol tam, kde ještě před několika lety byly výhradně trail biky. Na to musel Superior zareagovat a výsledkem jsou kompletně nové rámy modelů XP a XF.

Zjednodušeně to znamená protažení přední části rámového trojúhelníku a "položení" vidlice. Zadní stavba zůstává kvůli zachování agility co nejkratší, ale došlo k napřímení sedlové trubky pro lepší přenos síly do pedálů. Nová geometrie přináší větší stabilitu kola v technických pasážích, ale zároveň neubírá dravost ve stoupání. Díky lepšímu přenosu síly vám tak zůstane dostatek energie pro závěrečné sprinty. Nově jsou všechny modely připraveny pouze pro jednopřevodníkové systémy. Přesmykač dokonce ani není kam uchytit. Pro lepší ovladatelnost a stabilitu jsou kola standardně vybavena boostovými osami.

  geometrie
  geometrie
  Supercaliber
  Supercaliber
  Supercaliber
  Supercaliber