Trek Supercaliber

Vítězství má v genech ...

Trek Supercaliber je kolo, které si jde svojí cestou a nutno dodat, že velmi úspěšnou. V době, kdy se závodní tratě stávají technicky náročnější a výrobci kol nasazují vyšší zdvihy, Trek přišel s revolučním kolem, které zdvihy naopak snížilo. A právě to se vyplatilo. V UCI Světovém poháru horských kol nenašel v sezóně 2021 konkurenci. Vydobyl si tak pověst jednoho z nejlepších XC kol na světě. A to nejen pro světové poháry, ale také pro nadšené cyklisty. Ať už má Supercaliber v sedle olympijskou vítězku Jolandu Neff, mistryni světa Evie Richards či mistryni světa do 23 let a zároveň mistryni světa v maratonu v elitě Monu Mitterwallner (současné době jezdící za Cannondale), dominuje na závodním poli technologiemi, které v jediném stroji nabízejí to nejlepší z hardtailů a celoodpružených kol. Ani v sezóně 2022 se Supercaliber neztratil a velmi často se objevoval na stupních vítězů. Zkrátka Supercaliber byl stvořen k vítězství. Možná si teď říkáte, že nemáte ambice vládnout závodním tratím, tak na co takové kolo, ale věřte, že pokud jste aktivní cyklista, který má rád rychlé průjezdy v terénu, tak i vás Supercaliber nadchne. Jede jako hardtail, ale zároveň tlumí nerovnosti jako full. V těžším terénu už od vás bude toto kolo vyžadovat určité dovednosti, proto pokud nemáte alespoň nějaké technické základy, Supercaliber vás trochu naklepe. Zkrátka není to kolo pro každého, ale sportovní cyklisté hledající rychlé XC kolo jásají. To dokazuje také několik prestižních cen od světových magazínů nebo titul kolo roku v různých zemích.

TFR

Závodní speciál Jolandy Neff, který vznikl na oslavu zisku zlaté olympijské medaile v Tokiu 2021.

"Hardtail" nebo "full"?

"Hardtail" nebo "full"? To je zásadní otázka když se vysloví název kola Supercaliber. Za nás jednoznačně "full", ale s vlastnostmi a váhou "hardtailu". Trek se již nějakou dobu věnuje vývoji odpružení, které nebude komplikovat a hlavně zatěžovat konstrukci kola zbytečnými čepy. Koneckonců všichni víme, jak takové vrzající čepy dokážou znepříjemnit život ... Trek aktuálně nabízí systém IsoSpeed, který je založen na průhybu zadní stavby u sedlové trubky. Tento systém se uplatňuje nejen na horských, ale i na silničních kolech. Zejména v kombinaci s karbonovým rámem je jízda opravdu pohodlnější. Supercaliber ale tuto myšlenku posunul o pořádný kus dále a nově se bavíme o zdvihu 60 mm, který je navíc podpořen kontrolovanými průhyby zadní stavby. Zadní stavba je samozřejmě na tyto průhyby navržena a je vyrobena z nejkvalitnějšího OCLV karbonu. Samotný, a jak jinak než vzduchový tlumič dodal FOX přesně podle požadavků nového Supercalibra. Celý systém odpružení se jmenuje IsoStrut a jeho výhody jsou především nižší hmotnost, menší nároky na údržbu, ale i eliminace průhybu zadní stavby do stran.

Evie

Britská cyklistka Evie Richards získala na Supercaliberu v italském Val di Sole titul mistryně světa v cross country pro rok 2021. Následně vyhrála 2 závody světového poháru.

Použité technologie

Karbon OCLV pro horská kola

Karbon pro horská kola společnosti Trek je navržen tak, aby odolal extrémním nárokům terénních závodů. Pokročilá počítačová analýza umožnila inženýrům z TREKU vytvořit ideální rám, který je lehký, hbitý a dostatečně pružný v sedlových vzpěrách tak, aby se eliminovala potřeba používat těžký systém zadních čepů.

Straight Shot a Knock Block

Design rámu Straight Shot společnosti Trek optimalizuje poměr tuhosti a hmotnosti pro lepší odezvu a tím pádem lepší jízdní vlastnosti. V náročných terénech se budete moct do kola pořádně a sebevědomě opřít.

IsoStrut

Integrované odpružení IsoStrut poskytuje dostatečný zdvih a zaručuje tak ovladatelnost. Je zcela nastavitelné jako standardní zadní tlumič, avšak nenavyšuje hmotnost jako v případě celoodpruženého kola.

Supercaliber
Supercaliber
Supercaliber
Supercaliber

Project One

Project One​Chcete si nakonfigurovat vlastní design Supercalibera? Žádný problém! Stačí nás navštívit a během popíjení kávy probereme vše důležité a rádi předáme vlastní zkušenosti. Díky našemu závodnímu týmu a zpětné vazby od našich zákazníků máme s tímto kolem už něco zažito a hlavně máme možnost porovnání s ostatními modely kol. Konfigurace si také může vyzkoušet sami přímo na webových stránkách Treku.

Supercaliber

Isostrut