Trek Supercaliber

"Hardtail" nebo "full"? To je zásadní otázka když se vysloví název kola Supercaliber. Za nás jednoznačně "full", ale s vlastnostmi a váhou "hardtailu". Trek se již nějakou dobu věnuje vývoji odpružení, které nebude komplikovat a hlavně zatěžovat konstrukci kola zbytečnými čepy. Koneckonců všichni víme, jak takové vrzající čepy dokážou znepříjemnit život ... Trek aktuálně nabízí systém IsoSpeed, který je založen na průhybu zadní stavby u sedlové trubky. Tento systém se uplatňuje nejen na horských, ale i na silničních kolech. Zejména v kombinaci s karbonovým rámem je jízda opravdu pohodlnější. Supercaliber ale tuto myšlenku posunul o pořádný kus dále a nově se bavíme o zdvihu 60 mm, který je navíc podpořen kontrolovanými průhyby zadní stavby. Zadní stavba je samozřejmě na tyto průhyby navržena a je vyrobena z nejkvalitnějšího OCLV karbonu. Samotný, a jak jinak než vzduchový tlumič dodal FOX přesně podle požadavků nového Supercalibra. Celý systém odpružení se jmenuje IsoStrut a jeho výhody jsou především nižší hmotnost, menší nároky na údržbu, ale i eliminace průhybu zadní stavby do stran.

Supercaliber

Použité technologie

Karbon OCLV pro horská kola

Karbon pro horská kola společnosti Trek je navržen tak, aby odolal extrémním nárokům terénních závodů. Pokročilá počítačová analýza umožnila inženýrům z TREKU vytvořit ideální rám, který je lehký, hbitý a dostatečně pružný v sedlových vzpěrách tak, aby se eliminovala potřeba používat těžký systém zadních čepů.

Straight Shot a Knock Block

Design rámu Straight Shot společnosti Trek optimalizuje poměr tuhosti a hmotnosti pro lepší odezvu a tím pádem lepší jízdní vlastnosti. V náročných terénech se budete moct do kola pořádně a sebevědomě opřít.

IsoStrut

Integrované odpružení IsoStrut poskytuje dostatečný zdvih a zaručuje tak ovladatelnost. Je zcela nastavitelné jako standardní zadní tlumič, avšak nenavyšuje hmotnost jako v případě celoodpruženého kola.

Supercaliber
Supercaliber
Supercaliber
Supercaliber

Supercaliber

Isostrut